Křtiny Tey Lucie

Křtiny Tey Lucie

Dnes byl krásný slunečný den a byl jím i pro nás! Měli jsme křtiny naší druhorozené dcery Tey. Jméno ke křtu jsem vybrala Lucie, podle naší milované kamarádky...

Svatá Lucie je světicí jak v katolické církvi, tak i pravoslavné. Křest proběhl v Chrámu Svatých Cyrila a Metoděje. 

Fotky z obřadu mi přijela až z Hradce Králové vyfotit již zmíněná Lucie Baštová a moc se na ně těšíme.

Všichni hosté se sešli po obřadu u nás doma, kde jsme tuto vyjímečnou událost společně oslavili. Občerstvení jsme s manželem připravovali sami, kromě výtečného dortu od Maškrtnice.

Dort jsem nechala plně v režii skvělé pekařky -  byl z dýňového perníkového korpusu, kořeněného švestkového sirupu, podušené švestky a krém s vanilkou, smetanovým sýrem a trochou máku. Byla to výborná podzimní kombinace! Ještě teď cítím tu skvělou harmonii chutí!

K zakousnutí jsme dále podávali domácí sekanou (inspirovala jsem se na Finger Food Festivalu) s karamelizovanou červenou cibulkou, kyselou okurkou a ráno upečeným špaldovým chlebem (podle Maškrtnice zde). K šampaňskému se hodil čerstvý kaviár z lososa na domácím toustovém chlebu podle Vaňka z blogu Pradobroty zde (zaměnila jsem akorát máslo za sádlo, kvůli mé dietě - kterou jsem však porušila ochutnávkou dortu). K sýrům, pomazánkám a hummusu s červenou řepou (inspirace zde) a šunkám jsme podávali pain á l´ancienne - recept tady (ten jsem nechala málo vykynout, takže tentokráte nebyl nic moc). 

Všichni jsme si to moc užili a Teuška to krásně zvládla! Děkuji, že jste byli s námi!

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code